TytułRodzina i jej problemy w czasopismach andragogicznych przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku
Rok / Year2016
AuthorsJanik-Komar, J
Wydawca / PublisherZakład Historii Edukacji Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego
Miejsce wyd. / Place Publ.Wrocław
Type of Articleczasopisma (wydawnictwa ciągłe)
ISSN2082-9019
Słowa kluczoweandragonika, czasopisma, kryzys rodzinny, rodzice, rodzina, uniwersytety

Tekst dotyczy problemów rodziny i jej wsparcia w zakresie ich rozwiązywania w oparciu o artykuły pojawiające się w czasopismach andragogicznych przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Zagadnienia te są niezwykle interesujące, gdyż odnoszą się do kultury życia rodzinnego, przygotowania do małżeństwa i wychowania do życia w rodzinie. To przygotowanie do małżeństwa ma ogromne znaczenie dla dalszego jego funkcjonowania, natomiast jego brak w późniejszym okresie życia wpływa na problemy rodziny i konflikty małżeńskie. Wsparciem rodzinom służyły uniwersytety dla rodziców, które pomagały im przede wszystkim w radzeniu sobie z problemami wychowawczymi, ale także dostarczały wiedzy z innych dziedzin życia.

DOI10.23734/wwr20162.251.262